V tem zapisu sem pripravila nekaj dejstev o Floatu in ostali Wellness ponudbi ter primerjavo. Pogosto ne namreč dogaja, da me sprašujete, kakšna je razlika med lebdenjem na vodi in ostalimi sprostitvenimi tehnikami.
Lebdenje ali Floating
Lebdenja – Floating-a se je kot prvi domislil nevrolog, fizik, psihoanalitik, nevrofizik John C. Lilly. Želja je bila preučiti, občutiti (sam), delovanje možganov, v kolikor jih izoliramo od vseh možnih dražljajev. S svojimi poskusi, je kot prvi dokazal, da se dejansko naša zavest nahaja v možganih. Lebdenje je del nevro znanosti. Njegove neverjetne, pozitivne učinke na človeka proučuje kopica znanstvenikov.
Vas zanima lebdenje na vodi?Različne vrste savn in njihove značilnosti
V današnjem času pri savnah poznamo različne tipe savne, ki različno vplivajo na naš organizem.
Turška ali parna savna, kjer ste izpostavljeni visoki vlažnosti, tudi do 90 odstotkov, in temperaturi nekje v povprečju 50 stopinj Celzija, zelo pozitivno vpliva na sproščanje mišic in čiščenja dihalnih poti. Dobro vpliva na čiščenje kože, tako, da so v parnih kopelih nemalokrat nameščene posode z grobo soljo namenjene pilingu telesa. Pred in po vstopu v savno se stuširate.
Pravo nasprotje turški savni je finska savna, kjer je zrak izredno suh in dosega maksimalno 15 odstotno vlažnost. Temperature v finskih savnah se gibljejo od 65 in do 100 stopinj Celzija. V kolikor je možno, je priporočljivo, da temperaturo zvišujete. Savnanje naj bi trajalo nekje med 10 in 15 minut, čemur sledi tuširanje ( po želji še ledena kopel) in obvezen vsaj 20 do 30 minuten počitek med ponovnim vstopom v savno.
Zaradi naporov, ki jih telo doživlja ob spremembah temperature, se krepi imunski sitem kar je odlična zaščita pred virusnimi obolenji – prehladi in gripo v zimskem času.
Infrardeča savna je prav tako suha savna, ki pa za razliko od finske dosega veliko manjše temparature – maksimalno nekje do 55 stopinj Celzija.
Lahko bi rekli, da v zimskih mesecih nadomešča poletno sonce in toploto.
Kaj pa masaže
Masaže, negovanje telesa s polaganjem rok, gnetenjem poznamo že iz praskupnosti. Masaža je odlična za sproščanje.
Trg ponuja zelo obširno ponudbo najrazličnejših tehnik in pristopov. Od nežnih masaž, namenjenih zgolj »carkljanju« do profesionalnih športnih, namenjenih boljšemu delovanju mišic in boljši prekrvavitvi. Veliko ljudi, ki obiskuje masaže ima težavo z popolno sprostitvijo.
Da se lahko popolnoma sprostimo, je potrebno popolno zaupanje v maserja. V nasprotnem primeru glave nikoli čisto zares ne izklopimo.
Vas zanima lebdenje na vodi?Lebdenje na vodi ali Floating
Lebdenje je stvar, ki jo doživljate sami. Sami čutite kako se vam mišice sproščajo, sami ste s sabo in nihče vas ne moti.
Voda, osnovni element, ki ima temperaturo vašega telesa vas nežno objema in sprošča napetosti v telesu. Telo se med samim lebdenjem popolnoma spočije in po lebdenju ni potrebnega dodatnega počitka, ohlajanja telesa. Prav tako se mišice relaksirajo kot po dobri terapevtski masaži brez da bi po lebdenju občutili bilo kakšne bolečine, ki jih povzročajo močnejši prijemi, gnetenje, pritiskanje.
Telesna in duševna sprostitev
Najpomembnejša stvar lebdenju na vodi oziroma Floatingu je, da se vam ni regeneriralo samo telo, ampak je počitek doživel celoten živčni sistem, saj je lahko v celoti miroval, kar zagotovi vašo popolno umirjenost in povečuje vaš fokus in zavest.
Pišite mi preko Facebook pogovora ali na mail: info@innerdimension.si. Dosegljiva pa sem tudi na mobilni številki: 064 123 369