Lebdenje/floating – potreba človeka v 21. stoletju? Nad stres s pomočjo senzorne deprivacije
Stres, pametni telefoni in preveč informacij. In kaj ima s tem lebdenje/floating?
V času pametnih telefonov, ko so nam informacije dostopne na vsakem koraku in se jih kot te možnosti tudi poslužujemo, v času ko so svet preplavila družbena omrežja, v poslovnem svetu pa hitrost informacij, ki zahteva hitre odločitve – v času informacijske dobe, ki jo spremljajo posledice industrializacije – naravne ujme in nesreče, človek bolj kot kadar koli prej potrebuje trenutek za svoj čisti – MIR.
Komora za lebdenje, medicinski pripomoček, ki ga je v 60-ih letih pričel razvijati priznan znanstvenik, izumitelj, neurolog dr. Lilly ponuja prav to! Popolno umiritev svojega delovanja.
Naši možgani delujejo na podlagi čutil. Čutila jim zagotavljajo pritok informacij na podlagi katerih oblikujejo sliko, okus, občutenje – naše zaznave. Brez prejemanja dražljajev iz okolice, v izolicaji (sonzorna deprivacija) so praktično »revni«, saj se nimajo na kaj odzivati.
Lebdilna komora zagotavlja minimalen prejem dražljajev in tako omogoča možganom sprostitev in kratek predah.
Kot dodaten velik plus lebdenja je uporaba Epsom – grenke soli. Gre za spojino magnezijevega sulfata, ki se že stoletja uporablja v medicini tako za zunanjo uporabo (pomoč pri močnejših zvinih, močnejših poškodbah – v obliki obkladkov), kakor tudi za uživanje (prebavne težave, kot so zaprtost, čiščenje telesa pred možnimi zajedalci – manjše količini – do 5g v obliki napitkov z dodatki grenivk ali limone).
Pišite mi preko Facebook pogovora ali na mail: info@innerdimension.si. Dosegljiva pa sem tudi na mobilni številki: 064 123 369