Razbremenitev čutil – potreba človeka v 21. stoletju – ali je floating rešitev?
V današnjem času, dnevno procesiramo več informacij kot kadar koli prej. Posledično je razbremenitev našega delovanja bolj potrebna kot kadarkoli prej. Floating je odlično sredstvo premagovanje vseh napetosti.
Si predstavljate, kako je bilo, še pred dvajsetimi leti?
Osebno, sem bila takrat študentka, tako, da se teh časov še posebej rada spominjam.
Ob študiju sem opravljala razna študentska dela. Pridobivala prve raznolike delovne izkušnje – od promoviranja novosti do restavratorskih del. Veliko smo se družili, obiskovali zabave in se spoznavali. S prihranki od dela sem si omogočila pokukati v svet.
Ta čas je res potrebno dobro izkoristiti.
Leta 2004 je Slovenija vstopila v Evropsko unijo. Naše takratno plačilno sredstvo je bil slovenski tolar ali na kratko SIT. 5.000 SIT v žepu, je bilo celo premoženje. Danes bi teh 5.000 SIT predstavljalo 21 EUR.
Uporabljali smo mobilnike brez aplikacij, si pošiljali sporočila. Zelo, zelo hitro je prišla Bluetooth povezava, pa kamera. Noro dobro je bilo, ker si si lahko poljubno izbral svoj najljubši komad za zvonenje… Pa kakšna igrca, … Več ali manj, je mobilnik služil svoji osnovni funkciji – telefoniranju.
Leta 2004 je Mark Zuckerberg ustanovil podjetje Facebook. Ja, takrat smo komunicirali drugače. Tudi naša čutila niso bila tako obremenjena. Med pavzami, v službi, ljudje niso posegali po telefonu, razen, če je bilo potrebno opraviti privaten klic. Mamice z vozički v kavarnah so ob kavici »čokolale«. Ni bilo »selfijev«, tisoč digitalnih fotografij in tisoč digitalnih reklam.
Še praktično 20 let nazaj, so bila naša čutila, s prejemanjem informacij iz okolja najmanj 30% manj obremenjena.
Pa vendar je bil že takrat, od vsega začetka, mobilnik nepogrešljiv spremljevalec velike večine. In tako je še danes.
Razvoj mobilne in informacijske tehnologije je praktično eksplodiral. Spremembe zaslona, prve aplikacije, razvijanje novih in na tisoče možnosti, …
Človeku, se je odprl nov svet. Dobesedno SVET NA DLANI.
Aplikacije nam ponujajo praktično že skoraj vodilo za vsako stvar. Od nakupovalnega listka, telesne vadbe, spalnih navad, plačilna kartica, poročila, …
Imamo močno razvito umetno inteligenco, ki je sposobna spisati doktorsko nalogo.
In glavna gonila markeniškega spin-a – Facebook, Instagram, TIK-TOK.
Zamislimo si, kaj bo čez 20 let?
Na Japonskem so pred kratkim pričeli s testiranjem 6G tehnologije.
Mislim (informacija ni točno datirana), da so lani prvič izvedli kirurško operacijo na Kitajskem, kjer so bili ameriški strokovnjaki, kot spremljevalci – opazovalci prisotni virtualno.
Dve leti nazaj sem imela priložnost preizkusiti virtualna očala in mi je seveda bilo strašno zanimivo. Igrala sem namizni tenis v sobi z kaminom. Moja soigralka je bila predstavnica iz mačjega sveta. Malo je sicer bilo nerodno, ko sem se želela nasloniti na igralno mizo, …
Osebno mi je bil sicer najbolj fascinanten zaključek – robovi moje igralne sobe. Preko matrice si stopil nazaj v realnost in nazaj. Uf to sem morala kar nekaj krat ponoviti.
Niti si ne upam zamišljati, da bo povsod okoli mene takšen svet. Pa vse kaže da bo.
Zelo rada opazujem ljudi na sprehodih ali ob kakšni rekreativni dejavnosti. Veliko je govora, veliko se pogovarjamo o naravi, o skrbi zanjo. O podnebnih spremembah.
Izredno majhen delež populacije naravo okoli sebe še sploh opazi. Ljudje na sprehodu hitijo – skrb za kondicijsko formo, ali pa se na sprehodu pogovarjajo. Gledamo in občudujemo umetne tvorbe in zasaditve pred novodobnimi bloki. Ustvarjamo ravne umetne linije, ki jih v naravnem okolju ne najdemo. Po drugi strani pa, čisto odkrito, če vas sedaj dam navodilo: Vdihnite, zaprite oči in se v mislih prestavite na kraj kjer se sproščeno in dobro počutite.
Vam zaupam skrivnost? Še nihče ni sedel v svoj nov prestižni avto, nihče v svojo vilo z bazenom, ali na svoje premoženje. Vsi so šli v mislih v naravo. Isti ljudje, ki je več na sprehodu ne vidijo v njeni polnosti.
Narava je naše naravno okolje in naravi pripadamo. Ustvarjanje nove iluzije nas ne bo osrečilo, ampak samo dodatno obremenilo delovanje živčnega sistema. Za človeka je okolje, ki ga proizvajamo dodaten stres.
VEČ O MOŽGANIH SI LAHKO PREBERETE TUKAJ
Nikoli bolj kot sedaj, ta potreba se bo očitno še samo stopnjevala, človek ni potreboval razbremenitve celotnega svojega delovanja. Razbremenitve uma od vseh hitrih informacij in razbremenitve telesa.
Lebdilna komora – floating, človeku nudi pravo zavetje od neprestanih dražljajev zunanjega sveta. Floating ni zgolj doživetje, floating je prvi pravi Mind&Body Wellness. Magnezij nahrani in relaxira telo, med tem ko vaš um počiva. Končno. Odmaknjen od vsega. V temi in tišini. Floating je nekaj, kar je resnično vredno preizkusiti, še bolje je floating redno umestiti v svoje življenje.
Zaključiti ne morem s svojimi besedami, ker so enostavno besede ene izmed strank preveč popolne, da bi jih lahko nadomestila, zato jo povzamem: » A peace of heaven .«
Pišite mi preko Facebook pogovora ali na mail: info@innerdimension.si. Dosegljiva pa sem tudi na mobilni številki: 064 123 369